Clik here to view.

Dnes jsou sádrokartonové rampy velmi oblíbeným doplňkem interiérů. Často slouží jako osvětlení doplňkové nebo hlavní. Navíc vypadají prvky moderně. Ani nám se tato novota nevyhnula.
Jelikož jsem měl již dost zkušeností s montáží SDK stropu, vytvořit nějaké ty rampy se zdálo být jednoduché. Pravdou ovšem je, že konstrukce jsou velmi pracné a časově náročné. Nejen samotná montáž, ale také tmelení a broušení vyžaduje mnoho trpělivosti. Jedinou výhodou je, že materiál je poměrně levný.
Hlavní dominanta obývacího pokoje je podstropní rampa. Zvolili jsme variantu „spuštěného podhledu“. Zapuštěný podhled se mně zdál složitější na realizaci a také na správnou montáž parozábrany. Vymyslet výsledný tvar rampy nebylo lehké. Nakonec to vyhrál nepravidelný tvar, který elegantně spojuje jídelnu a obývák. Zároveň nijak nezasahuje do kamenného sloupu ve středu místnosti. Do rampy jsou přivedeny 3 kabely pro hlavní osvětlení a 1 kabel pro doplňkový LED pásek.
Tvar rampy v ložnici je jednoduché „U“. Osvětlení je také jednodušší: jedno hlavní světlo a led pásek.
Aby toho nebylo málo, použil jsem sádrokarton také pro zaklopení geberitů.
Dále jsem realizoval ve špajzu řadu polic pro uložení potravin a jiných věcí. Police jsem nakonec potáhl linem, které zbylo po realizaci podlah.
Posledním kouskem je SDK police pro umístění televize. Předpokládám, že propojení domácího kina, satelitu, TV a jiné elektroniky bude skrytě natažené v těle sádrokartonové police. Proto jsou 4 kryty police snímatelné. Ještě zbývá udělat poslední propojovací „komínek“, ale to provedu až po instalaci televize.
Omlouvám se za kvalitu pořízených fotografií. Splašil se mi mobil. V příštím článku to už bude lepší. Ceny jsou orientační. Spousta materiálu zbyla z realizace stropů. Stejně tak tmely a finiška. Navíc realizace probíhala pozvolna téměř 1,5 roku, tak si to moc nepamatuji.